5 Përfitime mbresëlënëse të vitaminës E për lëkurën dhe flokët, dhe trajtime që mund të bëni vet

Për të gjitha këto trajtime unë do të përdor vitamin E si kapsula. Këto kapsula janë lehtësisht të disponueshme në çdo farmaci

Për të marrë vajin e tyre vetëm kapni dhe shtrydhni ato
Ton sysh me Vitamina E
Në vaj shtoni vajin e 1 kapsulës së vitaminës E. Shkundni mirë dhe toneri i vitaminës E është gati
Përdoreni atë çdo herë pas larjes së fytyrës

Trajtim brenda natës për buzët të thata
Vetëm kapni kapsulën e 1 vitaminë E dhe aplikoni këtë vaj në të gjithë buzët tuaja
Lëreni brenda natës

Si krem nate
Në mbrëmje Shtoni vajin e 1 kapsulës së vitaminës E në disa xhel aloe vera dhe aplikoni në të gjithë fytyrën dhe qafën tuaj pasi e keni lare.

Maskë fytyre për të gjithë llojet e lëkurës
Merrni 1 lugë mjaltë
Shtoni vajin e 1 kapsulës së vitaminës E
Shtoni disa xhel aloe vera
Mix të gjitha ato dhe maskë juaj është gati për aplikim në fytyrë të pastër
Aplikoni dhe largohuni për 15 minuta

Vaj i flokeve
Para aplikimit të vajit shtoni vajin e vitaminës E në vajin tuaj të rregullt

Burimi: / glowpink
©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H./

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*